W dniu 16 grudnia 2011 roku odbyło się spotkanie Władz Uczelni z Kołami Naukowymi działającymi przy MWSE w Tarnowie.
Zebranych powitał dr Kazimierz Barwacz, opiekun Kół Naukowych
Jako pierwszy zaprezentował swoje dokonania Przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studentów Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej, Marcin Olszewski. Przedstawił rezultat działań RUSS-u w roku akademickim 2010/2011. Rada Uczelniana dba o integrację studentów w środowisku akademickim, dlatego zorganizowano doroczny Bal Beana, konkurs paintballowy oraz współorganizowano Juwenalia.
Następnie zaprezentowało się Naukowe Koło „Behemot”
Przedstawiło wyniki akcji charytatywnej „Reniferiada”, której celem było zebranie środków na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej. Koło „Behemot” było organizatorem Konferencji Naukowej: TARNÓW W BADANIACH I OPINIACH STUDENTÓW, która odbyła się w 8 października 2011.
Agnieszka Gibes z Koła Naukowego Turystyki i Rekreacji "Compas"
zaprezentowała dorobek swego Koła, były nim publikacje oraz uczestnictwo w Konferencjach NaukowychAgnieszka Gibes z Koła Naukowego Turystyki i Rekreacji "Compas"
Następnie zaprezentowało się Koło Koło Naukowe Turystyki i Rekreacji "Compas". Przedstawiło swój dorobek będący wynikiem uczestnictwa w Konferencjach Naukowych oraz publikacji artykułów.
Na końcu zaprezentowało się Naukowe Koło Pedagogiczne „Paidagogos”
Prezentacja multimedialna przedstawiła zebranym dokonania Koła „Paidagogos”, były nimi: organizacja Sympozjum nt: „Współczesna pedagogika a wychowanie ku wartościom”, organizacja wykładu otwartego ks. Karla Stehlina nt: „Wpływ pedagoga na kształtowanie się osobowości wychowanka we współczesnym świecie”, a także uczestnictwo w: Dniu Hipoterapii, który został zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zbylitowskiej Górze konferencji MWSE „Słodkie dzieciństwo”, Konferencji „Determinanty jakości życia w Tarnowie” Studenckiej Konferencji Naukowej nt: „Tarnów w badaniach i opiniach studentów”, na której wystąpiła sekretarz i skarbnik Koła Ewa Cieplińska z referatem: „Zjawisko korepetycji na III i IV etapie edukacyjnym w tarnowskich szkołach” XIX Miejskiej Konferencji z cyklu wychowanie i profilaktyka zagrożeń dzieci i młodzieży. A także zorganizowanie Warsztatów nt: „Gry i zabawy integracyjne w edukacji przedszkolnej” Nawiązanie współpracy z Kołem Naukowym „Gryps” działającym na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, którego efektem było zorganizowanie przez Koło „Gryps” szkolenia nt: „Mediacja jako forma rozwiązywania konfliktów międzyludzkich”
Podsumowania spotkania dokonała dr Jolanta Stanienda, Dziekan Wydziału Zarządzania i Turystyki oraz Wydziału Nauk Społecznych
Przedszkola Publicznego nr 34 w Tarnowie.Spotkanie zakończyło się wręczeniem upominków wykonanych przez nauczycieli i wychowanków Przedszkola Publicznego nr 34 w Tarnowie.
Dyrektorem tego Przedszkola jest Pani mgr Urszula Ciężadło, prowadząca zajęcia z przedmiotu: podstawy pedagogiki przedszkolnej.
Spotkanie sprzyjało wzajemnemu poznaniu członków Kół oraz lepszej integracji
wszystkie zdjęcia można obejrzeć na naszym profilu na portalu facebook
Na końcu zaprezentowało się Naukowe Koło Pedagogiczne „Paidagogos”
Prezentacja multimedialna przedstawiła zebranym dokonania Koła „Paidagogos”, były nimi: organizacja Sympozjum nt: „Współczesna pedagogika a wychowanie ku wartościom”, organizacja wykładu otwartego ks. Karla Stehlina nt: „Wpływ pedagoga na kształtowanie się osobowości wychowanka we współczesnym świecie”, a także uczestnictwo w:
Dniu Hipoterapii, który został zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zbylitowskiej Górze
konferencji MWSE „Słodkie dzieciństwo”,
Konferencji „Determinanty jakości życia w Tarnowie”
Studenckiej Konferencji Naukowej nt: „Tarnów w badaniach i opiniach studentów”, na której wystąpiła sekretarz i skarbnik Koła Ewa Cieplińska z referatem: „Zjawisko korepetycji na III i IV etapie edukacyjnym w tarnowskich szkołach”
XIX Miejskiej Konferencji z cyklu wychowanie i profilaktyka zagrożeń dzieci i młodzieży.
A także zorganizowanie Warsztatów nt: „Gry i zabawy integracyjne w edukacji przedszkolnej”
Nawiązanie współpracy z Kołem Naukowym „Gryps” działającym na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, którego efektem było zorganizowanie przez Koło „Gryps” szkolenia nt: „Mediacja jako forma rozwiązywania konfliktów międzyludzkich”
Podsumowania spotkania dokonała dr Jolanta Stanienda, Dziekan Wydziału Zarządzania i Turystyki oraz Wydziału Nauk Społecznych
Dyrektorem tego Przedszkola jest Pani mgr Urszula Ciężadło, prowadząca zajęcia z przedmiotu: podstawy pedagogiki przedszkolnej.
Spotkanie sprzyjało wzajemnemu poznaniu członków Kół oraz lepszej integracji
wszystkie zdjęcia można obejrzeć na naszym profilu na portalu facebook
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz